Dnes se dozvíme, kdo si odnese letošní anticenu Absurdita roku

Jaké úřední nařízení je nejabsurdnější - to se dozvíme už dnes před polednem. Na happeningu na pražském Václavském náměstí totiž bude vyhlášena anticena Absurdita roku 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podnikání, byrokracie - ilustrační foto | Foto: Alena Palečková

O nejvyšší příčku se utká sedm finalistů - mezi nimi například nařízení, , které podnikatelům určuje, jak často mají ve své firmě vymalovat, nebo, že vozy, které slouží k úpravě dálnic, na nich také musí zaplatit mýto. Organizátor anticeny Zdeněk Strnad pro Radiožurnál dodal, jaké další absurdity jsou v nabídce.

„Například povinnost podnikatelů úředně ověřovat dokumenty, které jim státní správa posílá do datových stránek, což by mělo být automaticky bráno jako originál. Nebo je to povinnost chodit na úřady s dokumenty, které ten samý úřad toho samého státu online aktualizuje. Čili dokumenty jsou veřejně dostupné na oficiálních stránkách jiné části toho úřadu. Jen se musí, pokud se s nimi chce manipulovat, nechat úředně ověřit,“ přiblížil.

Jak dále Strnad dodal, v minulosti už se díky anticeně podařilo některá nařízení zrušit.

Veronika Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme