Dnes vědí o odkladu školy i středoškoláci

Přesný seznam pražských středních škol, které kvůli povodním posouvají začátek školního roku, zveřejnil Magistrát hlavního města Prahy. Kromě těch, které poškodila velká voda, mezi nimi jsou i školní zařízení sloužící k přechodnému ubytování evakuovaných lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školačka | Foto: Základní škola Hluboká nad Vltavou

Seznam naleznete na adrese www.praha-mesto.cz

Řada škol přivítá žáky o 14 dní později, tedy 16. září. Na toto datum se připravuje také pražské gymnázium Jana Nerudy, kterému voda vytopila suterén s kotelnou, kabinety i skladem nábytku a učebnic. Jak potvrzuje jeho ředitel František Kopecký, všichni učitelé se nyní snaží školu dát znovu do pořádku. "Všechny ruce, kantoři pracují tady. Místo toho, aby připravovali školní rok, tak nejprve budou uklízet uklízet, uklízet a přitom samozřejmě připravovat školní rok."

Některé školy se pravděpodobně stihnou připravit na výuku ještě před 16. zářím. Jiné naopak poničila velká voda natolik, že budou muset následky likvidovat i delší dobu. Ředitelé škol ale mohou pro děti zvolit náhradní program. "Ministerstvo školství doporučuje, aby se zvolil náhradní program formou škol v přírodě. Máme poměrně rozsáhlou databázi objektů, kam je možné děti přesunout. Předpokládáme, že i rodiče uvítají, když bude o děti postaráno, když oni musejí odstraňovat následky povodní," upozorňuje mluvčí rezortu školství Hana Vítková.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme