Dnes začaly obávané maturitní zkoušky

Maturitní zkoušky dnes odstartovaly na prvních školách, potrvají do 20. června. Ke zkoušce dospělosti se chystá skoro devadesát tisíc žáků a studentů středních škol a gymnázií. Letos mají přípravu maturit zřejmě naposledy na starost jednotlivé školy. Příští rok by už měli studenti skládat státní maturity.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti

Studenti | Foto: Pavel Novák

Letos naposled také končící studenti podstoupí klasické a obávané ústní zkoušky ze všech maturitních předmětů. Už za rok při státních maturitách budou zřejmě mluvit jen při zkouškách z českého a cizího jazyka. V ostatních předmětech ověří jejich znalosti jen písemný text. Pro státní maturity je i nová ministryně školství Miroslava Kopicová.

Přesný termín maturitních zkoušek na středních školách a gymnáziích určuje vždy ředitel každé jednotlivé školy. Proto se někde startuje už dnes, proto se jinde končí až deset dní před obvyklým začátkem letních prázdnin.

Podle Miloše Rathouského z ministerstva školství je uplatnění absolventů hlavně technických oborů velmi dobré: "K maturitním zkouškám se připravuje téměř devadesát tisíc studentů. Zkoušky budou skládat jak na gymnáziích, tak na středních odborných školách a nesmím zapomenou také na absolventy středních odborných učilišť, kteří se připravují na závěrečné zkoušky. Uplatnění studentů na trhu práce, pokud se věnují technickým oborům, se dá očekávat jako velmi dobré. Zaměstnavatelé mají zájem o absolventy z oborů strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví a také výpočetní techniky."

Uspěli byste u maturitní zkoušky? Hlasujte v naší anketě!

Přímo pro studenty, kteří už začali nebo je ještě před nimi takzvaný svatý týden, přidáme jednu radu: Jak jíst, když se učíme.

Přečtěte si také:
Ministryně Kopicová nebude žádat o další odklad státních maturit
Mladoboleslavští maturanti hledají štěstí u hrobu Latinské babičky
Gymnázium pod Vyšehradem zůstává zapsané v rejstříku škol
Studenty středních škol čekají nové zkoušky dospělosti
Resort školství představil podobu státních maturit

Zbyněk Zykmund, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme