Dnešek je Světovým dnem ptačího zpěvu

Pokud máte rádi ptačí zpěv, vypravte se dnes do přírody oslavit Světový den ptačího zpěvu. Ornitologové po celé republice organizují vycházky nazvané Vítání ptačího zpěvu. Ptáky si můžete poslechnout nejen v lesích a na loukách, ale také ve městech - například v Olomouci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kukačka obecná | Foto: flickr.com, Phenolog

Olomoučané, kteří si dnes přivstanou, mohou ve městě slyšet zcela jiné zvuky, než na které jsou zvyklí. A to doslova na vlastní uši.

Stačí, aby se vydali po osmé hodině ranní do centra, do tamních parků. Čekat na ně bude průvodce - ornitolog, který jim pomůže rozlišit jednotlivé ptačí hlasy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Světový den ptačího zpěvu. Příspěvek redaktorky Radky Kvasničkové

Ptáky ale můžete pozorovat i vy sami, a to kdekoliv. Třeba vás ornitolog Tomáš Grim přesvědčí, že ranní pozorování ptáků má své kouzlo:

„Vyplatí se vyrazit chvíli před rozbřeskem. Určitě se dají slyšet různé druhy pěnic, slavíci, před pár dny přiletěli rorýsi, kteří sice nezpívají, ale určitě také stojí za zhlédnutí. Z těch dalších druhů už jsou tady samozřejmě kukačky a řada dalších.“

Za kukačkou, která byla vyhlášena ptákem roku, ale musíte v Olomouci až na kraj města.

Marika Táborská, Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme