Až pětikilometrové kolony i historická letadla. V Mošnově pokračovaly Dny NATO

Na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR v neděli na letiště do Mošnova nedaleko Ostravy opět zamířily desetitisíce lidí. Na příjezdových silnicích ze všech stran se opět tvořily kolony dlouhé až pět kilometrů. Řekl to operátor speciální policejní linky Michal Tichý. Akce pokračuje druhým dnem, v sobotu ji navštívilo 95 000 lidí. Kromě řady statických ukázek jsou připraveny desítky dynamických představení ve vzduchu i na zemi.

Mošnov (Novojičínsko) (Aktualizováno: 21:06 16. 9. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tichý řekl, že dopravní situace je obdobná jako v sobotu, kdy stáli lidé v kolonách i přes dvě hodiny. Kolony ze směrů od Ostravy a Studénky jsou nyní dlouhé zhruba čtyři až pět kilometrů, kolona ze směru od Příbora je asi poloviční. Podle Tichého se dá očekávat, že kolony opadnou nejdříve po 11.00.

Pilot gripenu: Nebezpečí? Letoun si s mnoha závadami poradí sám

Číst článek

Dny NATO jsou největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Představují vojenské, záchranářské či bezpečnostní jednotky z 20 zemí, poprvé je mezi nimi Chorvatsko. Lidé mohli opět vidět strategický bombardér B-52 Statofortress nebo tankovací letoun KC-135 Stratotanker. Premiéru měl americký víceúčelový vrtulník UH-1Y Venom.

Letos je akce věnována připomenutí 100 let vzniku Československa, takže je mimořádně k vidění i historická technika.

Průzkumný letoun Bronco shodil do okolí areálu více než 300 000 papírových vlčích máků na památku všech padlých vojáků od vzniku republiky. Jejich množství bylo oproti sobotě několikanásobné, protože letoun musel o den dříve startovat z Prahy, a většina květů tak zůstala v Ostravě ve skladu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme