Do arbitráže s Diag Human vstoupily nové firmy

Do arbitráže mezi státem a firmou Diag Human o zhruba čtrnáct miliard korun vstoupily dvě nové firmy: Towit Machinery a Dumfries Holding. Jako první to napsal deník Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

Zmíněné firmy tvrdí, že dohromady drží pětadvacet procent pohledávky, což může představovat až tři miliardy korun. Jak zjistilo Rádio Česko, obě firmy jsou offshorové a mají nejasnou majetkovou strukturu.

O tom, že budou přizvány jako hlavní účastník řízení, rozhodl předseda tříčlenného rozhodčího senátu Petr Kužel bez vědomí ostatních dvou rozhodců a navzdory protestům společnosti Diag Human. Rádiu Česko to potvrdil právní zástupce této firmy Jan Kalvoda.

"Obě z firem tvrdí, že jsou právními nástupci doktora Oršuly, který od roku 2003 prohlašuje, že má třicet, dvacet pět nebo dvacet procent pohledávky. V různých situacích tvrdí různé věci. Od tohoto člověka údajně tyto tajemné společnosti část pohledávky získaly a s těmi byly nyní tak rychle umístěny do sporu," řekl Kalvoda.

Rádio Česko, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme