Do babyboxu v Praze někdo odložil novorozeného chlapce

V pražském Hloubětíně nalezli v babyboxu odložené dítě. Novorozený chlapec je zcela dravý a dostal jméno Viktor podle lékaře, který jej ze schránky vyjmul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babybox (ilustrační foto) | Foto: Jana Káninská

Jak Radiožurnálu řekl předseda Nadačního fondu pro odložené děti Statim Ludvík Hess, dítě se narodilo mimo zdravotnické zařízení.

"Je to chlapeček, je zcela čerstvý a byl odložený jenom v dece," uvedl Hess. V hlavním městě podle něj jde o dvanácté nalezené novorozeně od začátku fungování babyboxů v Česku.

V babyboxech se našlo už 24 dětí

V ostatních regionech přitom lidé dohromady do těchto speciálních zařízení odložili stejný počet dětí. Celkem funguje po celé republice 28 schránek, do konce roku by měly přibýt další tři.

Odložení dítěte do babyboxu je legální a rodičce za to nehrozí žádný trest. Schránky o velikosti 100 na 60 centimetrů a hloubce 50 centimetrů jsou vytápěné na 28 stupňů a několikanásobně jištěné signalizací, která lékařům ihned oznámí otevření dvířek.

Martin Hromádka, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme