Do babyboxu v pražské Libni někdo odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Jiřina

Do babyboxu v pražské Libni v úterý odpoledne někdo vložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Jiřina a je pátým dítětem odloženým letos do některé ze speciálních klimatizovaných schránek. Informoval o tom zakladatel sítě babyboxů v České republice Ludvík Hess. V celém Česku bylo dosud v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v roce 2008 odloženo 265 dětí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babybox (ilustrační foto)

Do babyboxu v pražské Libni v úterý odpoledne někdo vložil novorozenou holčičku (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Miminko umístil do libeňského babyboxu neznámý člověk v úterý kolem 16.00. „Bylo zabalené v hadříku či plence s obrázky kočiček,“ uvedl Hess. Holčička je podle jeho informací čerstvě narozená a na první pohled zcela zdravá.

Na genetice tolik nezáleží, říkají dívky z babyboxu. Anežka a Dominika spolu chtějí zůstat v kontaktu

Číst článek

Z babyboxu miminko vyzvedla místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS). Je to třetí dítě, které do této schránky za dobu její existence někdo odložil.

Cílem babyboxů je předejít ohrožení zdraví a životů odkládaných dětí. Když do něj někdo vloží dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál zdravotnického zařízení.

Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme