Do čela České pirátské strany se vrací její někdejší předseda Ivan Bartoš

Českou pirátskou stranu znovu povede Ivan Bartoš. Při volbě předsedy, která se konala na zasedání Celostátním fóra Pirátů v Olomouci, Bartoš v prvním kole porazil svého jediného soupeře Petra Bajgara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš: Myslel jsem si, že nikdy nevyjdu z baráku, protože mám nemoc, která se nazývá bílá smrt | Foto: oficiální Facebook České pirátské strany

Bartoš je členem strany od jejího založení, v čele Pirátů stál v letech 2009 až 2014. Po volbách do Evropského parlamentu před dvěma lety rezignoval, protože Piráti těsně nedosáhli na pětiprocentní hranici nutnou pro zvolení.

V podzimních krajských volbách chce Pirátská strana kandidovat ve všech krajích. Někde samostatně, v některých regionech se spojí s jinými stranami.

Piráti mají v současnosti 436 členů, v pražském zastupitelstvu po volbách obsadili čtyři křesla. Na radnicích mají 29 zástupců, v Mariánských Lázních získali funkci starosty.

ČRo, David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme