Do Černínského paláce se jako náměstek vrací Jiří Schneider

Ministr zahraničí oznámil první personální změny. Jeho náměstkem bude od prvního srpna dosavadní programový ředitel Pražského institutu bezpečnostních studií Jiří Schneider.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zahraničních věcí ČR | Foto: Jan Rosenauer

V minulosti Schneider působil řadu let jako diplomat, byl mimo jiné i velvyslancem Česka v Izraeli. Politiku, která nebude vůči této zemi lhostejná, očekává i po svém nástupu do funkce.

„Česko-izraelské vztahy mají svoji historii, mají takové zvláštní znaménko a věnuje se jim zvláštní pozornost. Ministr Schwarzenberg se musel těmto vztahům v souvislosti s válkou v Gaze velmi věnovat už v minulé vládě,“ řekl Schneider.

Úřad pod vedením Karla Schwarzenberga bude rozvíjet silnou transatlantickou vazbu a aktivně podporovat účast Česka v zahraničních misích.

Ministerstvo chce také prosazovat odpovědnou politiku v Evropské unii, pokusí se udržovat kvalitní vztahy s okolními zeměmi, jedním z hlavních úkolů bude také energetická a obchodní politika.

Sám Schwarzenberg se hodlá intenzivně věnovat vztahům se sousedními státy, které považuje za dobré. Možná i proto se dnes setkal v Praze se svým slovenským protějškem Mikulášem Dzurindou.

Igor Maňour, Lenka Buriánková, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme