Do Česka dorazily silné bouřky, místy vítr vyvracel stromy

Nad Šumavou se v neděli večer aktivovaly silné bouřky, místy byly doprovázeny krupobitím a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu. Postupně zasáhly většinu Jihočeského kraje a postupují dále k severovýchodu. Podle meteorologů by k ránu měly bouřky slábnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blesky | Foto: University Corporation for Atmospheric Research

Prudké bouřky zaměstnaly hasiče na Olomoucku. Návěs nákladního auta se dostal poryvem větru do kolejiště ve Skrbeni, k omezení dopravy nedošlo.

V prostějovské místní části Krasice silný vítr odnesl igelitovou plachtu a dřevěné desky z bytového domu.

Hasiči také odstraňovali několik popadaných stromů na Přerovsku i Šumpersku. K popadaným stromům museli hasiči vyjíždět také na Českokrumlovsku.

Bouřky udeřily už v noci ze soboty na neděli. Například na Ústecku řádil prudký vítr s nárazy přes 25 metrů za sekundu a silné přívalové srážky s úhrny 20 až 50 milimetrů. Podle metrologů lze intenzivní bouřky očekávat i v dalších dnech.

Teplotní rekordy

V České republice opět padaly teplotní rekordy. 33 meteorologických stanic je v neděli přepsalo ve svých statistikách. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde naměřili skoro 36 stupňů Celsia.

Vysoké teploty ale byly po celé republice. Vedro zajistilo i více práce záchranářům - lidé častěji kolabovali.

Radiožurnál, Matěj Skalický, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme