Do Česka loni přijelo o šest procent méně turistů

V Česku ubývá turistů. Loni jich do českých ubytovacích zařízení přijelo o téměř šest procent méně než o rok předtím. Důvodem je hlavně ekonomická krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená Praha 10.1.2010 - U Staroměstské mostecké věže | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Český statistický úřad zaznamenal na konci roku největší nárůst počtu zahraničních návštěvníků z Rakouska a Španělska. Naopak výrazně ubylo ruských turistů.

"Zarážející je pokles přijíždějících Rusů, který je o více jak jednu pětinu, respektive dvacet tři procent. Za tím stojí pochopitelně i jiné důvody. Například problém s vydáváním víz, protože jsme pro Rusko stále vízovou destinací. Prostřednictvím České republiky totiž vstupují do Schengenu," říká analytik cestovního ruchu ze společnosti Mag Consulting Jaromír Beránek.

Rakušanů k nám ale naopak přijelo víc. "Rakušané stále více vyhledávají své blízké destinace. Navíc v mnoha případech je u nás levněji než třeba v Rakousku. Určitou roli v tom sehrává i nákupní turistika nebo společenské večeře v našich příhraničních restauracích," dodává Beránek.

Tomáš Medek, Petr Medek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme