Do Česka míří francouzský premiér Valls, setká se se Sobotkou a Zemanem

Do Česka dnes na dvoudenní návštěvu přijede francouzský premiér Manuel Valls. V podvečer bude jednat se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a s prezidentem Milošem Zemanem. Zítra Valls vystoupí na Česko-francouzském ekonomickém fóru a připomene výročí setkání bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s československými disidenty v Praze v roce 1988.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský premiér Manuel Valls | Zdroj: Reuters

Valls bude se Sobotkou jednat o česko-francouzských vztazích v oblasti obchodu a investic, o spolupráci ve vědě a výzkumu, o energetice a o aktuálních evropských a mezinárodních otázkách.

Podepíšou akční plán česko-francouzského strategického partnerství pro roky 2014 až 2018 a dohody o spolupráci v kosmickém průzkumu a vzdělávání.

Na úterním ekonomickém fóru v Černínském paláci se bude diskutovat o energetice, financování a řízení infrastrukturních projektů, investičních příležitostech a ekonomické spolupráci mezi oběma zeměmi.

Ještě předtím si Valls se Sobotkou a Zaorálkem připomene na francouzském velvyslanectví snídani Mitterranda s disidenty a signatáři Charty 77 v čele s pozdějším prezidentem Václavem Havlem.

Schůzka se tehdy stala symbolem rostoucího významu protikomunistické opozice v Československu na konci 80. let. Přesně po 26 letech mají na stejné místo dorazit z tehdejších účastníků setkání Petr Uhl a Karel Srp.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme