Do Česka míří silné bouře. Místy hrozí krupobití, varují meteorologové

Vedra budou trvat v Čechách minimálně do pátku, na Moravě do soboty. Meteorologové také varují před silnými lokálními bouřkami. Postihnout by prý mohly celé území s výjimkou severních Čech. V horských oblastech na severu Moravy a ve východních Čechách mohou padat i kroupy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto)

Bouřka (ilustrační foto) | Foto: stock exchange

Meteorologové varují před příchodem silných bouřek. S výjimkou severních Čech bouře hrozí na celém území. Spadnout by mohlo až 30 milimetrů srážek, výjimečně se může objevit také krupobití. Nejpravděpodobnější je to v horských oblastech východních Čech a na severu Moravy.

Pro vyprahlou zemi však nebudou bouřky znamenat zásadní zlepšení. "Srážky budou jen lokálního charakteru, takže převažující sucho a s ním spojené riziko vzniku požárů bude trvat až do víkendu," uvedl ČHMÚ.

Tropická vedra s maximálními teplotami přes 35 stupňů Celsia mají trvat v Čechách minimálně do pátku, na Moravě do soboty. Nejteplejším dnem by měl být pátek, kdy se očekávají teploty mezi 34 až 38 stupni, ojediněle i vyšší.

Až do odvolání tak trvá výstraha na vysoké nebezpečí požárů. Lidé v přírodě nesmí rozdělávat oheň, kouřit, odhazovat cigaretové nedopalky a používat přenosné vařiče nebo jiné zdroje otevřeného ohně.

Kvůli vysokým teplotám lidem i nadále hrozí přehřátí a dehydratace. Je proto vhodné omezit tělesnou zátěž, dodržovat pitný režim, používat opalovací krémy, sluneční brýle a pokrývku hlavy a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nebezpečné je také nechávat děti a zvířata na slunci v autech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme