Do Česka míří silné bouřky. Meteorologové varují i před kroupami

V Česku po tropickém počasí přichází bouřky. Meteorologové varují, že budou silné a místy dokonce extrémní. Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu. Během dne by se měly ze severozápadu rozšířit na celé území republiky, výstraha platí do zítřejšího rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silné bouřky v Čeckých Budějovicích provázelo i krupobití | Foto: Jiří Čondl

„Výstraha byla vydána od 14 hodiny odpolední. Bouřky každou hodinou vstoupí na naše území. V současnosti se vyskytují v Polsku a v Bavorsku, takže blízko našich hranic,“ uvedl na Radiožurnálu meteorolog Josef Hanzlík.

Fronta a s ní spojené bouřky budou podle meteorologa přecházet přes východní polovinu Čech a jih Čech, v nočních hodinách pak přes Českomoravskou vrchovinu Moravu a Slezsko.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČHMÚ vydal výstrahu kvůli silným bouřkám.Kde bude situace nejhorší, ptali jsem se na Radiožurnálu meteorologa Josefa Hanzlíka.

„Asi nejvíce postižené regiony bouřkovou činnosti a s ní spojenými jevy jako jsou krupobití, nárazy větru a přívalové srážky, budou kraje Jihočeský a Vysočina, přidává se i Středočeský kraj a nevylučujeme, že může být zasažena i Praha,“ upřesnil.

Bouřky se už v neděli přehnaly nad severozápadem Německa. U Hannoveru padaly kroupy o velikosti tenisových míčků. Bouřková vlna přišla do Německa z Francie, kde kvůli silnému větru a krupobití zůstalo bez elektřiny na 200 tisíc lidí.

Proti kroupám lze auto pojistit v rámci havarijního pojištění i povinného ručení

Číst článek

Daniela Karafiátová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme