Do Česka na léčení přiletěly další irácké děti

Vojenský speciál přivezl ráno do Česka šest iráckých dětí, které u nás podstoupí operaci srdce. Do Prahy přiletěly společně se dvěma lékaři z jihoirácké Basry, kteří v Česku projdou kardiologickým školením. Děti budou léčit odborníci z kardiocentra pražské nemocnice v Motole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohled z okna letadla | Zdroj: ČTK

Šestice malých pacientů trpí vrozenými srdečními vadami. Přímo v Iráku si je vybrali samotní lékaři, podle nichž půjde o standardní operace. Po chirurgickém zákroku ještě čeká děti několik týdnů zotavování.

Podle Tibora Kleina z dětského kardiocentra motolské nemocnice jsou operace pro tyto irácké děti životně důležité. "Část dětí by nevyhnutně zemřela, část dětí by měla zkrácený život."

Děti čeká nejdříve v Motole řada vyšetření. Jejich rodiče se operací nebojí, potvrzují to slova Sahera Abbulla Sahana, který přiletěl se svým synem. "Děkuji České republice za pomoc, velmi ji oceňuji. Mému synovi jsou teprve čtyři roky, jmenuje se Ali a má vrozenou srdeční vadu. Operace se vůbec nebojím, vzhledem k tomu, že znám vaše lékaře a vím, že se u vás léčily jiné děti, tak nemám vůbec strach."

Na palubě speciálu přiletěli do Prahy i dva iráčtí lékaři, kteří se budou na léčbě dětí podílet. Současně tu projdou školením a po návratu zpět vytvoří v Basře specializované pracoviště, které se začne dětskou kardiologií zabývat.

Marika Táborská, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme