Do Česka přilétají další nemocné irácké děti

Další těžce nemocné irácké děti se budou léčit v Česku. Tři malí iráčtí chlapci a jedna zhruba roční holčička zahájí dnes v Česku svou léčbu. Ta přijde na zhruba 5 milonů korun. Přiletí v rámci programu humanitárních evakuací zdravotně postižených Iráčanů, který zaštiťuje a financuje Ministerstvo vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

motolská nemocnice | Foto: FN Motol

O pokračování programu rozhodla vláda minulý týden a účastníky programu vybrali ještě čeští lékaři, kteří loni pracovali ve vojenské nemocnici v Basře. Jak upřesnila mluvčí Ministerstva vnitra Marie Masaříková, děti se budou léčit v nemocnici Motol. "Převoz do České republiky, operace u nás jim může zachránit život. Budou nejdříve zařazeni do karantény, kde musí proběhnout první prohlídky. Když všechno dobře dopadne, následují operace a potom následuje ozdravný pobyt v léčebně v Říčanech. V některých případech je pobyt v České republice několik týdnů, v některých případech to může být několik měsíců."

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme