Do Česka přiletí dalších devět pacientů z Ukrajiny. Léčit se budou v Praze a Ostravě

Armádní speciál dnes v podvečer dopraví na letiště v pražských Kbelích devět zraněných Ukrajinců z oblasti Charkova. Jde o sedm dospělých a dvě děti. Pacienty následně přijmou například pražská motolská nemocnice, Nemocnice Na Bulovce nebo Fakultní nemocnice v Ostravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přílet leteckého speciálu ze zraněnými ukrajinskými demonstranty | Foto: Filip Jandourek

„Jedná se převážně o vnitřně vysídlené osoby. Je to pět mužů a čtyři ženy, které v daný moment pobývaly v oblasti Charkova. Co se týká zranění, jde o kardiochirurgické a ortopedické případy, zranění vzniklá jako následek ozbrojených střetů a popáleniny,“ přibližuje mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová.

„Délka pobytu těchto lidí v České republice bude závislá na zdravotním stavu, na průběhu lékařských zákroků a vyšetření a bude záležet také na odborném lékařském posouzení,“ dodala.

O převozu pacientů v rámci humanitárního projektu Medevac rozhodla česká vláda letos v lednu. Česko už loni přijalo několik desítek lidí z Ukrajiny.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme