Do Česka se vrací mrazivé počasí

V neděli a pondělí mají znovu udeřit mrazy a teplota má klesnout pod minus 10 a na východě země až k minus 20 stupňům Celsia. Po oteplení, které tento týden doprovázela teplotní inverze a špatné rozptylové podmínky ve městech a průmyslových aglomeracích, v sobotu začalo opět sněžit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mráz a sníh | Zdroj: ČTK

V neděli a pondělí očekávají meteorologové na našem území zesílení nočních mrazů na -10 až -15, ve východní polovině území místy kolem -17 a v údolích ojediněle kolem -20 stupňů Celsia. V následujících dnech pak bude docházet ke zmírnění mrazů. Meteorologové zároveň radí, aby při silných mrazech zejména malé děti, nemocní a staří lidé omezili pohyb mimo domov.

Sněhové přeháňky komplikují dopravu na některých místech ve Zlínském kraji. Ve vyšších polohách leží na vozovkách až třícentimetrová vrstva sněhu nebo rozbředlé sněhové kaše. Ve Středočeském kraji snižuje viditelnost mlha. Silničáři proto doporučují řidičům zvýšenou opatrnost při jízdě.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

V Rusku udeří další vlna mrazů

Ruské úřady přijaly mimořádná energerická opatření. V nastávajících dnech by sem totiž měla dorazit druhá vlna extrémně studeného počasí. Moskva už dnes hlásí 20 stupňů pod nulou. Teploty v některých oblastech zřejmě klesnou až na -60 stupňů Celsia.

Na východě Sibiře už proto bylo zrušeno vyučování ve školách. Pracovníci ministerstva pro mimořádné situace mají 24 hodin denně připravený vrtulník se záchranáři, který má vzlétat i k obyčejným dopravním nehodám. V nefungujícím automobilu je totiž řidičův život v ohrožení. Ministerstvo proto žádá obyvatele, aby pokud možno nevyjížděli ze svých měst a vesnic.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme