Do Česka se vrátil z Pákistánu záchranný tým

Po 20 dnech působení v zemětřesením postižených oblastech Pákistánu se do České republiky vrátil pětadvacetičlenný český záchranný tým . Nasazení záchranné jednotky v pákistánském Islamabádu přišlo náš stát na více než 110 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pákistánská dívka

Pákistánská dívka | Foto: AFP | Zdroj: AFP

Bezprostředně po přistání vojenského speciálu na ruzyňském letišti v Praze poskytl Českému rozhlasu vyjádření velitel záchranného týmu major Josef Křen: "Místní moc dobře věděli, proč jsme tam. A naši pomoc chápali. Viděli jsme zemi zbídačenou, které schází základní infrastruktura, potraviny, lékařská péče. Viděli jsme řadu malých dětí, které 14 dní po zemětřesení nebyly ošetřeny."

Praha má v Pákistánu v rámci Severoatlantické aliance třicetičlenný armádní lékařský kontingent. V oblasti Bágh na sever od Islámábádu má zůstat zhruba dva měsíce, pracovat bude v nizozemské polní nemocnici.

Česká vláda na pomoc Pákistánu dosud vyčlenila 110 milionů korun. Část peněz je určena na léčení nemocných a zraněných v České republice, část financí poputuje z Prahy do Asie prostřednictvím OSN.

Pákistán požádal o pomoc i nevládní organizace. Liberečtí záchranáři se chystají do země vyslat dětskou mobilní ambulanci, Člověk v tísni tam již má čtyřčlennou skupinu lékařů a sester.

Milan Kopp, Petr Sirotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme