Do Česka se vrátily tropické teploty, v Klatovech naměřili 34 stupňů

Na více než polovině meteorologických stanic, měřících třicet a více let, dnes padaly teplotní rekordy. V noci se má ale znovu ochladit a v pátek bude podle předpovědi nejvýše 23 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplé počasí, horko, vedro, léto, teplo (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Nejvyšší odpolední teploty dnes vystoupily nejčastěji na 28 až 32 stupňů Celsia," uvedla Jana Hujslová z ČHMÚ. Chladněji bylo na severozápadě Čech, kolem 27 stupňů, na jihozápadě Čech naopak teploty přesáhly i zmíněných 32 stupňů.

Teplotní rekordy pro dnešní den byly překonány na 75 ze 138 stanic, které měří třicet let či déle. Západočeský rekord ze Staňkova z roku 1947 překonaly Klatovy, kde bylo dnes zároveň i nejtepleji z celé republiky – meteorologové tu naměřili 34 stupňů.

V závěru týdne se o 10 stupňů ochladí a přidají se přeháňky nebo déšť

Číst článek

Na dvou místech byly dokonce zaznamenány rekordy pro celé září, a to na stanicích Průhonice ve středních Čechách a Staré Město na východě Moravy.

„Původní nejvyšší zářijová teplota byla ve Starém Městě 32,1 stupně z 6. září 1973, nový rekord je 32,8 stupně. V Průhonicích byla vyrovnána hodnota 33,5 stupně z letošního 1. září," dodává Hujslová.

Dnešní noc už ale tropická nebude, přinese ochlazení, které bude citelné i celý zítřek. Páteční teploty se odhadují mezi 16 až 20 stupni, na východě Moravy a Slezska kolem 23 stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme