Do domu v Opavě někdo vhodil zápalné láhve

Opavští policisté šetří další žhářský útok. Na schodišti jednoho z činžovních domů v Rybářské ulici, kde bydlí Romové, se našly dvě láhve se zápalnými knoty a neznámým obsahem. Někdo je tam vhodil v noci na sobotu, oheň se ale nerozhořel a nikoho nezranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na dům v Rybářské ulici v Opavě někdo zaútočil dvěma zápalnými láhvemi | Zdroj: ČTK

Láhve s neznámou tekutinou a zápalnými knoty našel ráno na schodišti obyvatel domu Karel Giňa, když vynášel odpadky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Giňa našel láhve s neznámou tekutinou a zápalnými knoty.

„Šel jsem vynést koš a najednou vidím zápalné láhve na zemi v chodbě. Jedna vybouchla a druhá ne. Tak jsem hned zavolal městskou policii, aby přijeli zjistit, co se stalo. Na chodbě jsou ještě střepy z láhve,“ řekl Českému rozhlasu Giňa.

Pachatel zřejmě vhodil láhve na vstupní chodbu v nočních hodinách. Do ohrožení se dostalo sedm dospělých lidí a čtyři děti, z toho dva kojenci. K požáru ale nedošlo, nikdo tak nebyl zraněn a nevznikla ani žádná materiální škoda.

Dům leží v problémové lokalitě obývané většinou Romy. Ti se teď bojí, že šlo o rasově motivovaný čin. Podle policie ale Opava zatím větší problémy s extremismem neměla. Ve hře je proto hned několik vyšetřovacích verzí. Útok policisté šetří jako obecné ohrožení.

Obsah láhví určí expertíza

Policisté láhve s neznámou tekutinou zajistili a poslali na chemickou expertízu. Kdy budou známé výsledky, zatím nejí jasné. Na místě nálezu pracovali kriminalisté, psovodi i hasiči. Během dne také městští strážníci preventivně posílili hlídky.

Podobné případy nejsou v poslední době ojedinělé. V Ostravě v noci na neděli 14. března dosud neznámý útočník vhodil zápalnou láhev do domu romské rodiny. Láhev se ale nerozbila a její obsah nezačal hořet. Podle policie hořící knot uhasila třináctiletá dívka, která v pokoji spala.

Mnohem hůře dopadl případ z loňského dubna. Žháři tehdy zaútočili na domek romské rodiny ve Vítkově na Opavsku. Při požáru byli zraněni tři lidé. Nejvážněji dvouletá Natálka, která utrpěla rozsáhlé popáleniny druhého a třetího stupně na osmdesáti procentech těla. Nemocnici opustila až po mnoha měsících.

Ivana Šuláková, Martin Hromádka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme