Do fondu bydlení půjde příští rok 27 miliard korun

Rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení pro rok 2001, který počítá s příjmy 26,95 miliardy Kč, dnes schválila Poslanecká sněmovna. Celkové výdaje fondu včetně poskytnutých půjček mají činit 6,56 miliardy korun a konečný stav finančních prostředků k 31. prosinci příštího roku 20,39 miliardy korun. Přijetí rozpočtu fondu podpořilo 103 poslanců z řad ČSSD, KSČM a lidovců, zatímco 52, především z ODS, jich bylo proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud jde o největší výdajové položky, tři miliardy korun mají jít na dotace obcím na výstavbu nájemních bytů, což podle vlády umožní zahájit stavbu asi 10 tisíc bytových jednotek. Dále má 960 miliónů korun připadnout na dotace obcím a neziskovým subjektům na podporu výstavby nájemních bytů v domech s pečovatelskou službou. Počítá se i s úrokovými dotacemi obcím i občanům ve výši 300 miliónů korun na podporu oprav, modernizaci a rekonstrukci panelových domů.

Z prostředků fondu mají také být poskytnuty půjčky obcím na podporu výstavby nájemních bytů ve výši jedné miliardy a na opravy bytů ve výši půl miliardy. Stejná částka má být určena na půjčky občanům na pořízení bytů. Na podporu mladých domácností při pořízení prvního bydlení má sloužit 100 miliónů korun. Náklady na režii fondu mají činit 33 miliónů korun, dalších 167 miliónů korun mají stát realizace programů či záruky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme