Do Hřenska se vrátily populární lodičky

V malebných soutěskách Národního parku České Švýcarsko ve Hřensku na Děčínsku začaly dnes opět jezdit populární lodičky. Současné problémy s nebezpečnými skalami v obci ale vyvolávají obavy, zda i tam turisty neohrožují pískovcové masívy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Unikátní soutěsky patří do Národního parku České Švýcarsko. Jeho ředitel Zdeněk Paclt má za to, že jde o poměrně bezpečnou lokalitu. Možná rizika ale nevylučuje. Jde totiž o přirozené přírodní procesy, které se nedají nijak ovlivnit. Totéž si myslí geolog Jiří Zvelebil z firmy IG Atelier která ve Hřensku měřením zjistila několik padajících skal, které se postupně sanují.

Geologové začnou monitorovat i Edmundovu a Divokou soutěsku, a to v rámci projektu ministerstva životního prostředí. Tento postup se ale příliš nezamlouvá Haně Kozákové z firmy, která se stará o provoz lodiček na říčce Kamenici. "Každopádně, my si tam měření provádíme na své vlastní náklady už několik let a žádné nestabilní skalní útvary tam nejsou."

Josef Suk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme