Do Hřenska se život vrací pomalu

Velmi pomalu se po srpnových povodních vrací život do Hřenska na Děčínsku. S pomocí vojáků, hasičů a dalších dobrovolníků se už obec zbavila prakticky veškerého nepořádku, který tam naplavila velká voda. Další hromady odpadu se ale objevují před postupně obydlovanými domy a hotely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

V obci už funguje elektřina a díky tomu může pokračovat vysoušení jednotlivých objektů. Do nich se už vrátila téměř polovina z více než 40 lidí ubytovaných v penzionech na Mezné. Vlhokosti ve vytopených domech se jejich majitelé zbavují větráním, protože vysoušečů nemá obec dostatek. Přísun několika dalších očekávají Hřenští v rámci polské humanitární pomoci.

Místní samospráva dosud pracuje v náhradních prostorech v Janově. V Hřensku kvůli povodní poškozenému kabelu nefungují telefony. Bez spojení s okolním světem tak zůstává i radnice. Škody způsobené na obecním majetku velkou vodou se odhadují na více než deset miliónů korun.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme