Do Jizery unikly ropné látky

Hasiči likvidují na Jizeře v Mladé Boleslavi asi kilometrovou mastnou skvrnu. Podle operačního důstojníka hasičů do řeky uniklo několik litrů či desítek litrů ropné látky. Původ znečistění není znám a zřejmě se ani nepodaří zjistit. Mastnou skvrnu na hladině lidé zpozorovali kolem 11. hodiny nedaleko hlavního nádraží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skládka | Foto: Karolína Hnilicová

Specialisté do řeky u železničního mostu umístili nornou stěnu, aby zabránili dalšímu šíření nečistoty. Ropné látky vytekly zřejmě do říčky Klenice, která se do Jizery vlévá v Mladé Boleslavi. Podle hasičů nejde o náhlou havárii, nečistoty do Jizery v malém množství pronikaly zřejmě už několik dní.

Na místě zasahují hasiči. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí jejich středočeského sboru Ladislav Skřivan. "Asi v 10:19 byl hlášena olejová skvrna na Jizeře v katastru Mladé Boleslavi. Bylo to u čističky v Čejeticích, což je čtvrť. V současné době tam zasahuje 8 hasičů a provádějí ponoření norné stěny přes Jizeru. Prvotní informace je a ta se potvrdila, že po hladině plave olejová skvrna. Kolik toho je a v jakém množství, to by zatím bylo předjímání."

Norná stěna bude na Jizeře v Mladé Boleslavi přes noc. Podle předpokladu hasičů by ropná skrvna měla být zlikvidována do rána .

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme