Do Jizery unikly ropné látky

Hasiči likvidují na Jizeře v Mladé Boleslavi asi kilometrovou mastnou skvrnu. Podle operačního důstojníka hasičů do řeky uniklo několik litrů či desítek litrů ropné látky. Původ znečistění není znám a zřejmě se ani nepodaří zjistit. Mastnou skvrnu na hladině lidé zpozorovali kolem 11. hodiny nedaleko hlavního nádraží.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skládka

skládka | Foto: Karolína Hnilicová

Specialisté do řeky u železničního mostu umístili nornou stěnu, aby zabránili dalšímu šíření nečistoty. Ropné látky vytekly zřejmě do říčky Klenice, která se do Jizery vlévá v Mladé Boleslavi. Podle hasičů nejde o náhlou havárii, nečistoty do Jizery v malém množství pronikaly zřejmě už několik dní.

Na místě zasahují hasiči. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí jejich středočeského sboru Ladislav Skřivan. "Asi v 10:19 byl hlášena olejová skvrna na Jizeře v katastru Mladé Boleslavi. Bylo to u čističky v Čejeticích, což je čtvrť. V současné době tam zasahuje 8 hasičů a provádějí ponoření norné stěny přes Jizeru. Prvotní informace je a ta se potvrdila, že po hladině plave olejová skvrna. Kolik toho je a v jakém množství, to by zatím bylo předjímání."

Norná stěna bude na Jizeře v Mladé Boleslavi přes noc. Podle předpokladu hasičů by ropná skrvna měla být zlikvidována do rána .

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme