Do jižních Čech přijíždí pomoc

Do jižních Čech míří pomoc ze všech koutů země. Do záplavami ohrožených měst Písku a Tábora vyrazily síly z 75. záchranné výcvikové základny v Olomouci. Od začátku záplav na jihu Čech se na pomoci a likvidaci následků povodní podílela téměř pětistovka vojáků. Objevily se také první případy rabování, a to v osadě Jarov u Dolních Břežan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

Do jižních Čech míří pomoc ze všech koutů země. Do záplavami ohrožených měst Písku a Tábora vyrazily síly z 75. záchranné výcvikové základny v Olomouci. Od začátku záplav na jihu Čech se na pomoci a likvidaci následků povodní podílela téměř pětistovka vojáků. Jak potvrzuje Zdeněk Vranovský, pomoc k Jihočechům jede také z Mladoboleslavska. "Ze základny v Bělé pod Bezdězem poskytli mladoboleslavští hasiči 150 vysoušečů do oblasti jižních Čech postižených záplavami. Další vozidlo vyjelo z Kladenské základny."

V evakuované osadě Jarov u Dolních Břežan vyrabovali zloději dvě opuštěné chaty. Chaty se jim podařilo vykrást, přestože osadu přes noc střežily hlídky policistů i hasičů. Dva případy rabování opuštěných chat ráno odhalili policisté a hasiči, kteří celou noc osadu Jarov hlídali. Promočené dvoučlenné hlídky z místních dobrovolníků, kterým pomáhali hasiči a policisté z Jílového a Řevnic, nemohli být v rozlehlé osadě za hluboké noci na každém místě, a toho využili dosud neznámí pahatelé. Pro přístup i odvoz kradených věcí riskovali cestu po valící se vodě. V těchto chvílích jsou všechny jarovské chaty prázdné, až na dva obyvatele, kteří své obydlí odmítají opustit a vyčkávají na místě.

Markéta Kaclová, Kateřina Jedličková, Zdeněk Vranovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme