Do justice má z rozpočtu v příštím roce směřovat rekordní částka

Rekordních dvacet miliard korun má podle vládou navrženého rozpočtu dostat v příštím roce česká justice. Jak dnes oznámil ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, z těchto peněz se především zaplatí 550 nových pracovních míst vyšších soudních úředníků a asistentů, kteří soudcům ulehčí od administrativních záležitostí. Podle Pospíšila to v budoucnu povede ke zkrácení délky soudního řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti ČR

"Peníze byly určeny na asistenty soudců, elektronizaci justice a insolvenční rejstřík; nejsou to peníze pouze na platy a nejsou to peníze určené do budov. Jsou to peníze na projekty, které povedou k efektivnějšímu rozhodování české justice. Takže myslím si, že pokud se to podaří proinvestovat, tak již v dalším roce to povede ke zkrácení délky soudního řízení," řekl ministr Pospíšil.

Na nové soudní zaměstnance - tedy úředníky a asistenty - je určeno 200 milionů. Projekt elektronizace justice si podle ministra vyžádá 135 milionů korun a v příštím roce bude možné zavést elektronickou podatelnu a spisy v elektronické podobě.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme