Do Karlových Varů dorazil John Malkovich

Do Karlových Varů v podvečer dorazila hlavní hvězda: herec a režisér John Malkovich. Kromě toho, že při závěrečném ceremoniálu převezme ocenění za mimořádný přínos světové kinematografii, přiváží na 44. ročník festivalu svůj film Tanečník seshora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Malkovich, herec, režisér | Zdroj: ČTK

Jde o Malkovichův režijní debut z roku 2002, který spojuje prvky milostného dramatu a politického thrilleru. Přestože jeho program nabitý, slavný režisér a herec si najde čas i na své diváky. Ti, kteří přijdou včas, se mohou ve čtvrtek večer zúčastnit jakési veřejné diskuse.

V sobotu pak během zmíněného závěrečného ceremoniálu přehlídky převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Do Karlových Varů dorazil Malkovich v ležérním oblečení. Ubytován je přímo v Grandhotelu Pupp.

Dodejme, že Malkovich pobývá v ČR od úterý, kdy přijel vlakem z Vídně. V tamním divadle Ronacher totiž ztvárňuje rakouského sériového vraha Jacka Unterwegera, jenž kdysi usmrtil jedenáct prostitutek na území Rakouska, České republiky a USA.

V Pekelné komedii - zpovědi sériového vraha, tak zní název představení, vystupuje Malkovich sám v asi dvouhodinovém monologu doprovázen operními áriemi od Vivaldiho, Beethovena, Mozarta či Haydena, interpretovanými sopranistkami Laurou Aikinovou a Aleksandrou Zamojskou za doprovodu orchestru vídeňské akademie.

Zmíněné představení, které se nyní hraje ve Vídni, mělo světovou premiéru v roce 2006 v Los Angeles, rovněž s Malkovichem v hlavní roli.

Zuzana Vlčková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme