Do konce týdne pokračuje akce Kryštof plus

Řidiči by si měli dávat větší pozor. Od soboty do konce tohoto týdne probíhá v České republice další dopravně-bezpečnostní akce. Ministr vnitra František Bublan ji označil jako Kryštof plus. Od původního Kryštofa se liší především tím, že se policisté zaměřují především na prevenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

Policisté sledují provoz na rychlostních komunikacích a dálnicích. V čem se tato akce liší od klasického Kryštofa, to Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekla mluvčí Policejního prezídia Blanka Kosinová:

"Není to ten klasický Kryštof, jak ho známe, to znamená masivní nasazení všech policistů, nejen dopravních. Tady se jedná o akci, která je zaměřena především na dálnice a na rychlostní komunikace a zlepšení jejich průjezdnosti, kde policie má spíše preventivní charakter, nikoli ten represivní v podobě měření rychlosti."

Kosinová nám také přiblížila další prioritu. "My se zaměřuje především na to, aby kamiony nepředjížděly jeden druhý, aby zůstávaly ve vyhrazeném pruhu. Kamiony na našich dálnicích a rychlostních komunikacích jsou vážným rizikem bezpečnosti a plynulosti dopravy," upřesnila mluvčí Policejního prezídia.

Ondřej Černý, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme