Do Krkonoš se vrátila zima

V Krkonoších se v sobotu dopoledne výrazně ochladilo. Nejvyšší české hory zasáhl silný západní vítr a místy sněžilo. Na Sněžce jsou teploty kolem dvou stupňů pod nulou a její vrchol pokrývá nový sníh. Lanová dráha se tam rozjela teprve po poledni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžka a Krkonoše | Foto: Jan Rosenauer

Síla větru už nepřesahuje rychlost 55 kilometrů v hodině. Proto lanovka může bez problémů na vrchol Sněžky jezdit. Na motoru horní stanice lanové dráhy z Janských Lázní na Černou Horu se podařilo vyměnit porouchaná ložiska a také tato kabinová lanová dráha se rozjela.

Provoz po zimě zahájila sedačková lanovka na Pláň. O tomto víkendu jezdí i Medvědín. Na zahájení pravidelného letního provozu této lanové dráhy si ale návštěvníci Špindlerova Mlýna počkají až do příštího víkendu.

Chladné počasí bude pokračovat v České republice i v dalších dnech. Teploty nepřesáhnou 13 stupňů Celsia a má pršet. Jak bude konkrétně, se dozvíte ze stránky Počasí.

Eliška Pilařová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme