Do Krkonoš se vrátilo zimní počasí

Po oblevě z minulých dní se do Krkonoš vrátilo zimní počasí. Od rána sněží a na hřebenech nejvyšších českých hor fouká silný nárazový vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Poměrně hustě sněžit začalo kolem poledne už od nižších poloh. Na hřebech Krkonoš teploty přes noc klesly až na minus 6 stupňů a zhruba od 1000 metrů nad mořem se značně snížila viditelnost. Nárazový vítr dosahuje na Sněžce až 30 metrů za sekundu, tedy přes 100 kilometrů v hodině a horní úsek lanové dráhy je dočasně mimo provoz.

Také silničáři na Trutnovsku upozorňují na špatnou viditelnost, zejména v horských oblastech. Exponované úseky byly při včerejší silné námraze ošetřeny posypem, ale tvořit se může slabá sněhová vrstva, a při jízdě je tedy třeba zvýšené opatrnosti.

Špatné počasí mají i v Jeseníkách. Na hřebenech silně fouká a je špatná viditelnost. Nadále platí první stupeň lavinového nebezpečí. Záchranáři nedoporučují hřebenové túry.

Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme