Do Labe unikl hydraulický olej

Z děčínského Kovošrotu unikl včera večer do Labe hydraulický olej. Úsekový technik Povodí Labe Jiří Mach jeho množství odhaduje na 50 litrů. Únik oleje z Kovošrotu prý ale život v Labi nezahubí, protože se z něj nevytvořila souvislá vrstva, která by bránila přístupu vzduchu. Podle ředitele Kovošrotu bylo ale množství uniklého oleje tak malé, že se nedá měřit ani na litry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olej podle ředitele Kovošrotu Antonia Hvolky vytekl prasklou hadicí z hydrauliky nákladního auta na dvůr Kovošrotu. Příslušní pracovníci zasypali skvrnu vapexem. Protože ale pršelo, dostal se přece jen nějaký olej do kanalizace a odtud do Labe. Skvrnu na Labi podle Macha zjistila posádka jedné z lodí dnes dopoledne a okamžitě informovala Povodí Labe.

Hasiči po nahlášení skvrny na Labi postavili tři norné stěny: u Kovošrotu, v Prostředním Žlebu a v Hřensku. Přesto se olej zřejmě dostal až do Německa. Jeho informace potvrdili pracovníci referátu životního prostředí děčínského okresního úřadu. Ten zároveň sdělil, že po získání všech potřebných informací zahájí s Kovošrotem správní řízení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme