Do plzeňského klubu opět nevpuštěni Romové

Rómští účastníci mezinárodní jazykové školy v Plzni zažili opět ústrky. Kvůli barvě pleti jim byl zakázán vstup do hudebního klubu. Stejně jako před dvěma lety i letos nevpustil personál plzeňského Music Club Star v Pražské ulici skupinu romských studentek. Studentky proto podaly v sobotu trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studentka Lenka Danielová popisuje: "Ten jeden vyhazovač šel pro mně a povídá, že tady nemám co dělat, ať jdu domů, tak jsem se ptala proč nás tam nechtějí pustit, a oni že Romové jsou zakázaní."

Proti tomuto tvrzení se ohradil vedoucí provozu Musik Klubu Star v Plzni Tomáš Bězděk. Ten o žádném incidentu neví. "Personál za prvý vůbec nemá tohle v kompetenci někoho pouštět nebo nepouštět, personál obsluhuje. Já nerozlišuju barvu pleti, národnost, nevím, jakým stylem k tomu došlo a pokud k něčemu takovému došlo, tak je mi to hluboce líto. Já jsem tady byl osobně přítomen a nevím o tomhle incidetnu a jestliže jde někdo se schodů a nahoru jdou, jak říkáte, dvě romské studentky, "Hele, vy sem nelezte," to může říct kdokoliv.

Policie případ šetří, ale podle slov Tomáše Bezděka nikoho z klubu ještě nevyslechla.

Romské studentky se spolu s dalšími více než 5 stovkami lidí v areálu Západočeské univerzity účastní 12. ročníku mezinárodní letní jazykové školy. Jak pro Český rozhlas uvedla ředitelka školy Dagmar Janglová-Janoušková, konflikt se opakoval i přes to, že je vedoucí klubu Roman Jurečka ujistil, že strategií podniku je plně respektovat zásadu rovnoprávnosti pro vstup hostů. Přesto ředitelka školy doporučila studentům tento klub již nenavštěvovat.

Markéta Kaclová, Jana Mertová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme