Do poraden pro oběti trestných činů už přišly přes dvě stovky lidí

Asi 250 lidí vyhledalo pomoc v poradnách pro oběti trestných činů a domácího násilí. Ty zatím fungují v Brně, Berouně a Třebíči - jde o pilotní projekt. Brzy by tyto poradny měly působit na 35 místech republiky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí násilí

domácí násilí

Do poraden se oběti trestných činů chodí informovat o průběhu trestního řízení, o svých právech a povinnostech nebo například o náhradě škody. Jaké případy poradny řeší, říká probační úřednice z berounského střediska Eva Krotilová.

"Nejčastěji jsou to majetkové trestné činy, kde došlo k trestnému činu krádeže, případně k nějakému vloupání do objektu a podobně. Potom je to ublížení na zdraví ať už při dopravních nehodách nebo při hospodských rvačkách a podobně. Potom je to neplacení výživného a samozřejmě se setkáváme i s případy domácího násilí," přiblížila Krotilová.

Tyto poradny jsou součástí pilotního projektu Probační a mediační služby a Asociace občanských poraden. Vyškolení odborníci klientům pomáhají řešit otázky trestního řízení, podání trestního oznámení nebo náhrady škody. Jak říká ředitel Asociace občanských porad Hynek Kalvoda, projekt přináší zkvalitnění služeb pro oběti trestných činů.

"Jde nám o to, abychom jednak navázali komplexní spolupráci všech subjektů, které se v té určité lokalitě podílí na pomoci obětem trestných činů, abychom jim poskytovali takové služby, které pomůžou co nejlépe zlepšit jejich situaci. Budeme se to snažit přenést i do dalších míst v České republice, aby tohoto projektu mohli využívat i lidé z ostatních regionů České republiky," dodal Kalvoda.

Vilém Janouš, Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme