Dav srbských fotbalových fanoušků prošel Prahou. Na bezpečnost dohlíželi těžkooděnci i vrtulník

Fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad zastavili nedaleko Čechova mostu, kde došlo k prvním potyčkám s policií | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Na pražské Staroměstské náměstí dorazily ve čtvrtek odpoledne stovky fanoušků fotbalové Crvené Zvezdy Bělehrad. Následně zamířili na Letnou, kde se jejich klub utká se Spartou. Srbští fanoušci už dříve v centru Prahy páchali násilnosti. Na bezpečnost proto dohlíželi policisté, těžkooděnci, psovodi i antikonfliktní tým a vrtulník.

Praha (Aktualizováno: 21:50 3. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad popíjeli na Staroměstském náměstí alkohol, hlasitě provolávali fotbalová hesla a občas se mezi nimi ozvala rána od dělobuchu. Policie už předem vyzvala, aby poslouchali její příkazy.

Dav se z náměstí vydal po páté hodině odpolední směrem k fotbalovému stadionu Sparty na Letné. Fanoušci se po cestě zastavili nedaleko Čechova mostu, kde došlo k prvním potyčkám s policií.

Do davu hodili dělobuchy a vzduchem létaly i plechovky a láhve s alkoholem. Policisté proti nim poté zasáhli. Dva dokonce zadrželi, potvrdila Radiožurnálu pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Novináři byli následně z nebezpečného prostoru vykázáni.

Fanoušci se následně vydali Letenským tunelem směrem ke stadionu Sparty. Dav v uzavřeném prostoru opět zahalil kouř z dýmovnic, technici poté museli tunel odvětrat. Cesta na Letnou mu trvala téměř hodinu.

Policie má s fanoušky Crvené Zvezdy Bělehrad špatné zkušenosti. V roce 2009 způsobili výtržnosti a 150 z nich pak skončilo v poutech.

Policistů dorazilo o zhruba deset méně, než jich původně mělo být. Při hromadné nehodě se totiž dopoledne srazilo několik aut. Bylo v nich i deset policistů, kteří utrpěli lehčí zranění, nemohli se proto dostavit odpoledne do služby a dohlížet na pořádek v ulicích.

Sparta nakonec domácí odvetu třetího předkola Evropské ligy s Crvenou Zvezdou Bělehrad prohrála. Zápas skončil 0:1 a po porážce 0:2 ze Srbska pro pražské fotbalisty pohárová sezona skončila.

Fotbaloví fanoušci Crvené Zvezdy Bělehrad v centru Prahy | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme