Do Prahy přiletěl izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Do Prahy dnes na historicky první návštěvu přiletěl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jednat bude o situaci v severní Africe a mírovém procesu na Blízkém východě. Na programu bude i ekonomická a vědecká spolupráce mezi Českem a Izraelem. Návštěvu provází přísná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády státu Izrael Benjamin Netanjahu je na návštěvě Prahy | Foto: Filip Jandourek

V Praze se Benjamin Netanjahu nejdříve sešel k jednání s premiérem Petrem Nečasem. Na programu jsou otázky ekonomické spolupráce a propojení výzkumu a vědy s ekonomickou praxí.

Právě v tom má Izrael, podle bývalého českého velvyslance v Tel Avivu a dnešního prvního náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Šnajdra, Izrael mimořádné zkušenosti.

„Izrael je velmoc, pokud jde o propojení výzkumu a jeho aplikace do ekonomiky A už tady jsou programy, které s Izraelem máme a velmi bychom stáli o to, aby se rozšířily dál,“ uvedl.

Na společné večeři budou kromě zástupců politické reprezentace a diplomacie také představitelé židovských kruhů a pamětníci druhé světové války. Zítra se potom premiér Netanjahu setká s českým prezidentem Václavem Klausem.

Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme