Do Prahy přiletěl nový apoštolský nuncius

Do Prahy dnes přiletěl Erwin Josef Ender, dosavadní apoštolský nuncius v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Arcibiskup Ender střídá v Praze na postu apoštolského nuncia arcibiskupa Giovanniho Coppu. Nový nuncius je optimista v otázce nedořešených vztahů mezi katolickou církví a Vatikánem a chce pokračovat úspěšně v práci, kterou započal jeho předchůdce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští představitelé katolické církve očekávají, že arcibiskup Ender dokončí složitá jednání o dlouho připravované smlouvě mezi Vatikánem a Českou republikou. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to řekl prezident České katolické charity Miloslav Fiala. "Očekávám od něj také velkou vstřícnost, velké chápání pro problematiku naší církve v poměrně dost sekularizované společnosti a urychlení některých vnitřních procesů , včetně toho, že bude nápomocen ke svolání připravovaného sněmu české katolické církve za dva roky." dodal.

Eva Hůlková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme