Do Prahy míří špičky protiimigrantských stran. Na jednom pódiu má s Okamurou vystoupit Le Penová i Wilders

Marine Le Penová, Geert Wilders nebo Tomio Okamura. Tak by podle serveru Aktuálně.cz mohl vypadat sjezd evropské frakce Evropa národů a svobody (ENF) v Praze. Konat by se měl v prosinci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová | Zdroj: Reuters

Evropské špičky protiimigrantské politiky by se měly v prosinci setkat v Praze. Sjezd tu bude mít frakce Evropa národů a svobody (ENF). Na srazu by měla mimo jiné vystoupit neúspěšná francouzská kandidátka Marine Le Penová. Do české metropole by měl přijet i nizozemský politik Geert Wilders. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Život po ultrapravici. '44 let jsem plýtval životem, teď chci škody napravit,' říká bývalý neonacista Wilshaw

Číst článek

Spolu s nimi na pódiu vystoupí i Tomio Okamura, jehož Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) je také členem frakce.

Le Penová frakci ENF v Evropském parlamentu v roce 2015 zakládala a jako první jí i předsedala. Svůj europoslanecký mandát ale později opustila. Její účast v Praze potvrdilo vedení frakce.

„Potvrzujeme vám, že přijede, i když to veřejně oznámí až začátkem prosince,“ napsala serveru kancelář Nicolase Baye, který je jedním z předsedů ENF.

Podle Aktuálně.cz se má sjezd stranických špiček frakce konat v polovině prosince. Vedení frakce ENF datum nevyvrátilo. „Zatím se k tomu nebudeme vyjadřovat. Vydáme tiskovou zprávu. Kdy to bude, rozhodne vedení SPD,“ uvedl místopředseda SPD Radim Fiala.

Sdílnější ale byla podle serveru například poslankyně SPD Jana Levová. „Mám informaci, že paní Le Penová i pan Wilders tam budou.“

Účastníkem by měl být i Hans-Christian Strache, předseda Svobodné strany Rakouska. Do frakce patří i italská Liga severu nebo belgický Vlámský zájem. Členem frakce je například i Alternativa pro Německo, která letos u západních sousedů zaznamenala výrazný volební úspěch. Jde o strany, které odborníci označují za populistické nebo krajně pravicové.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme