Do Prahy se vrátilo velvyslanectví Kostariky

Seznam diplomatických zastoupení v České republice je bohatší o velvyslanectví Kostariky. Sídlí v Hellichově ulici na Malé Straně v Praze. Do Prahy je přijel otevřít ministr zahraničí Roberto Tovar Faja.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostarika - území

Velvyslanectví u nás Kostarika otevírá po šestileté přestávce, kdy bylo pro Českou republiku akreditováno její zastoupení v Berlíně. Kostarika je považována za nejstabilnější zemi ve střední Americe. Bývalé Československo s ní navázalo diplomatické styky už před 70 lety.

S touto čtyřmilionovou zemí nás mimo jiné pojí společný pohled na otázku dodržování lidských práv na Kubě. Jejich stav Česko dlouhodobě kritizuje v Komisi pro lidská práva OSN.

Ministr Tovar Faja uvedl, že Kostarika jako demokratická země se zastává těch, kterým demokracie chybí. "Kostarika v Komisi pro lidská práva trvá na tom, aby všechny země otevřely své dveře pro demokratická hnutí, včetně těch usilujících o demokracii na Kubě."

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme