Do Prahy se vrátilo velvyslanectví Kostariky

Seznam diplomatických zastoupení v České republice je bohatší o velvyslanectví Kostariky. Sídlí v Hellichově ulici na Malé Straně v Praze. Do Prahy je přijel otevřít ministr zahraničí Roberto Tovar Faja.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostarika - území

Kostarika - území

Velvyslanectví u nás Kostarika otevírá po šestileté přestávce, kdy bylo pro Českou republiku akreditováno její zastoupení v Berlíně. Kostarika je považována za nejstabilnější zemi ve střední Americe. Bývalé Československo s ní navázalo diplomatické styky už před 70 lety.

S touto čtyřmilionovou zemí nás mimo jiné pojí společný pohled na otázku dodržování lidských práv na Kubě. Jejich stav Česko dlouhodobě kritizuje v Komisi pro lidská práva OSN.

Ministr Tovar Faja uvedl, že Kostarika jako demokratická země se zastává těch, kterým demokracie chybí. "Kostarika v Komisi pro lidská práva trvá na tom, aby všechny země otevřely své dveře pro demokratická hnutí, včetně těch usilujících o demokracii na Kubě."

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme