Do sněmovny by se dostaly jen čtyři strany, VV by propadly

Jen čtyři politické strany by se dostaly do Poslanecké sněmovny, kdyby se teď konaly volby. Vyplývá to z posledního průzkumu agentury STEM. Ústavní většinu by získala levice, tedy sociální demokraté a komunisté, kteří by obsadili v dolní komoře parlamentu 126 křesel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda ČR | Foto: Tomáš Adamec

Žádná křesla by naopak nezískaly Věci veřejné, které by nedosáhly ani na tři procenta volitelnosti. Do sněmovny by dostali už jen občanští demokraté a TOP 09.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel agentury STEM Jan Hartl komentuje výsledky průzkumu v pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

„Určitě se na tom podepisuje nedávná krize vlády, spíš bych řekl už řadu měsíců krize vládnutí. Tam se to projevuje tím, že vládní strany v poslední době mírně ztrácely, jak ODS, tak i Věci veřejné, i ostatně TOP 09. Tato setrvalá, mírná tendence, nyní byla doprovozena prudkým pádem Věci veřejných. Jakmile se dostanou pod pětiprocentní práh volitelnosti, tak to převelice zamíchá rozložením mandátů a vůbec rozložením politických sil,“ uvedl ředitel agentury STEM Jan Hartl.

Doplnil, že lidé nejsou vůbec spokojeni s politickou situací ani činností vlády.

„A ostatně se jim není co divit, protože vláda je velmi silná co do počtu mandátů – 118 mandátů, to tu ještě nebylo – ale reálné výsledky práce lidé nevidí. U Věcí veřejných k tomu přistoupila řada skandálů, které byly velice hojně probírány v médiích,“ řekl Jan Hartl.

Lidé by nyní podle něj šli k volbám, protože mají pocit, že by měli na současnou situaci reagovat, ale mnoho lidí si láme hlavu s tím, komu vlastně dát svůj hlas.

„Zdá se jim, že žádná ze zavedených stran za to nestojí,“ upřesnil Jan Hartl.

Veronika Sedláčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme