Do Sněmovny by se podle průzkum STEM dostala i Strana Zelených

V případě, že by se teď konaly volby do Poslanecké sněmovny, usedli by v dolní komoře parlamentu i zástupci Strany zelených. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury STEM, podle něhož by dostali Zelení 5,6 procenta hlasů. Nejsilnější stranou nadále zůstává ODS, kterou by volilo 28,6 procenta lidí, a udržela si tak lednový výsledek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volební urna | Foto: www.romove.cz

ČSSD zaznamenala největší propad v preferencích STEM od listopadu 2004. V porovnání s lednem přišla o 2,7 procenta, volilo by ji 24,5 procenta. Je to rovněž první pokles preferencí strany v průzkumu STEM za dobu, co stojí v čele vlády Jiří Paroubek.

Třetí skončili v únorových preferencích STEM komunisté, kteří si polepšili oproti lednu o 2,1 procenta a dostali 15,3 procenta hlasů. Lidovci ztratili 0,3 procentního bodu, dalo by jim hlas 6,4 procenta voličů.

Po dlouhé době se ve stranických preferencích přehoupla přes pět procent, které jsou nutné pro získání poslaneckého mandátu, jiná než parlamentní strana. Zelení jsou se se ziskem 5,6 procenta poslední stranou, která by měla ve Sněmovně zastoupení.

Preference vládní Unie svobody - DEU v únoru činily 0,3 procenta a nenaznačují, že by strana měla ve volbách šanci uspět.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme