Do souboje o Hrad ODS možná vyšle Přemysla Sobotku

Příštím českým prezidentem by mohl být současný šéf horní komory parlamentu Přemysl Sobotka. Radiožurnálu potvrdil, že se o jeho případné kandidatuře neformálně diskutovalo v ODS. Pokud získá pro svou nominaci dostatečně silný mandát, pak by ji přijal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Sobotka, | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

"Diskutovalo se o tom zatím neformálně uvnitř ODS, ale i s dalšími lidmi. Pokud dostanu silný mandát, tak bych kandidaturu přijal, ať už to bude do přímé nebo nepřímé volby," řekl Sobotka.

Sobotka by uvítal, kdyby už příští prezidentské volby byly přímé. "Pokud by to byla volba parlamentem, tak potřebujete mít většinu v obou komorách. Nebo respektive do třetího kola v součtu obou komor. Osobně si myslím, že by měli politici dodržet, že bude přímá volba. My jako ODS jsme si to dali do svého programu, ale myslím si, že jsme byli jediní," dodal Sobotka.

Nový český prezident se bude volit v roce 2013. Václav Klause byl už zvolen dvakrát, a proto se znovu o post hlavy státu ucházet nemůže.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme