Do veřejné soutěže mohou i firmy s anonymními akciemi

Poslanecká sněmovna povolila firmám s anonymními akciemi přístup k veřejným zakázkám. Podle senátu měly být společnosti bez jasné vlastnické struktury z veřejných soutěží automaticky vyřazeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projednávání úsporných opatření v Poslanecké sněmovně | Foto: Tomáš Adamec

Poslanci přehlasovali senátní verzi novely zákona o veřejných zakázkách, do které byla včleněna některá protikorupční opatření. Po dohodě s opozicí je do novely zapracovaly poslankyně Karolina Peake a Kristýna Kočí z Věcí veřejných.

„Formálně si senátní návrh podporu poslanců nezískal, řada koaličních poslanců ale chtěla hlasovat ještě o staré senátní verzi,“ hlásila přímo ze sněmovny zpravodajka Radiožurnálu Věra Masopustová.

Senátní verze vyřadila body, podle kterých se mohla soutěže zúčastnit jen firma, která dodala seznam akcionářů, kteří mají alespoň deset procent akcií společnosti a členů svých statutárních orgánů, kteří v posledních třech letech pracovali pro zadavatele soutěže.

To ale byly podle senátu údaje, které nemusely být v době soutěže platné, a tedy byly v zákoně zbytečně. Nakonec koaliční poslanci aby předešli arbitrážím, podpořili sněmovní podobu zákona.

Komplexní novelu zákona teď připravuje ministerstvo pro místní rozvoj.

Věra Pfeifferová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme