Do věznice ve Valdicích vtrhlo komando vězeňské služby a policejní inspekce

Rušnou noc má za sebou věznice ve Valdicích. Zasahovaly tam jednotky policejní inspekce a vězeňské služby, celkem se na akci podílelo přes 200 lidí. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů šlo o preventivní zásah.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice Valdice

Věznice Valdice | Foto: Vězeňská služba ČR

Asi dvě stovky zakuklených a ozbrojených mužů poslala do Valdic vězeňská služba, dalších několik desítek lidí si přivezla Generální inspekce bezpečnostních sborů.

I když šlo údajně o preventivní akci, právě přítomnost inspekce by mohla ukazovat na to, že někteří z dozorců mohli s vězni spolupracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o zásahu ve Valdicích zjišťoval reportér Petr Medek

Radiožurnálu se podařilo zjistit, že inspekce takové informace opravdu dopředu měla. Podrobnosti ale zveřejní, až celou akci vyhodnotí.

Oficiální vyjádření vězeňské služby i inspekce je takové, že se našly "blíže nespecifikované předměty".

Dá se předpokládat, že to byly například mobilní telefony a jiná zařízení, pomocí kterých vězni komunikovali s okolním světem. Do věznice by je ale musel někdo propašovat.

Věznice ve Valdicích patří k těm nejpřísněji střeženým u nás. Je určená pro muže odsouzené k delším trestům nebo na doživotí, celkem se jich do věznice vejde přes tisíc. Část trestu si tady odpykával i nejznámější český vězeň Jiří Kajínek.

Petr Medek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme