Do vlády jde Alena Hanáková, nahradí Jiřího Bessera

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí vyšlou na ministerstvo kultury poslankyni Alenu Hanákovou, rozhodl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Kandidaturu na tuto funkci přijala poté, co ji odmítl rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Hanáková

Alena Hanáková | Foto: Filip Jandourek

Odpoledne premiér Petr Nečas zamíří na Hrad za prezidentem Václavem Klausem, kterému předá demisi Jiřího Bessera a navrhne na jeho místo právě Hanákovou. Dosavadní poslankyně za hnutí Starostové a nezávislí, by chtěla ve funkci navázat na práci svých předchůdců.

„Já jsem přesvědčena o tom, že kroky pana ministra Bessera přesto, že byly kontroverzní, byly správné a že posun v kultuře nastal. I za poměrně krátký čas se mnohé věci pohnuly kupředu. Mělo by se na ně navázat, ať už jde o restituce církevního majetku, památkový zákon nebo mediální rady,“ řekla Hanáková.

ČTĚTE TAKÉ: Poslankyně Hanáková je připravena nastoupit do vlády

Rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé místo v čele rezortu odmítl. Současná hlava státu by podle něj mohla bránit jeho jmenování i kvůli tomu, že byl kancléřem prezidenta Václava Havla. Výběr kandidátky Aleny Gazdíkové vysvětlil šéf Hnutí Starostů a nezávislých Petr Gazdík.

„Paní Hanáková je člověk, který je velmi citlivý, je dobrou manažerkou, byla skvělou starostkou Vizovic. Ministerstvo potřebuje velmi citlivou komunikaci s umělci a zároveň člověka, který dokáže být manažerem. Paní Hanáková taková rozhodně je,“ je přesvědčen Gazdík.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme