Do zákazu kouření zbývá necelý měsíc. Obce řeší, co s hlukem a nedopalky

Zákaz kouření v restauracích, hospodách a barech začne platit 31. května. Obce se už teď obávají většího hluku před restauračními zařízeními, píše regionální Deník. Radnice tak předpokládají, že minimálně v prvních měsících přibude stížností na rušení nočního klidu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouření. Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay

Obce mají jen malé možnosti, jak omezit shromažďování kouřících lidí ve veřejných prostorech. Vyhláškou sice můžou regulovat noční zavírací hodiny pohostinských zařízení, ale jen na přesně vymezeném území, například u škol.

Za hluk v okolí restaurace navíc nezodpovídá majitel restaurace, ale hosté, připomíná Deník. Provozovatelé by však mohli dostat pokutu za nepořádek před restaurací.

Zákaz kouření začne v Česku platit 31. května. Kromě restauračních zařízení se přestane kouřit i na nekrytých zastávkách a nástupištích veřejné dopravy.

Stejně tak bude zákaz platit i na koncertech, plesech a diskotékách, a to i přesto, že se pořádají v zařízeních, jako je například sokolovna.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme