Do zdravotnictví půjde o 1,5 miliardy korun víc. Nemocnice však rozdíl nepocítí

Do zdravotnictví jde ode dneška o 1,5 miliardy korun víc. 800 milionů korun přibude díky zákonnému opatření, které zvýšilo platbu za státní pojištěnce, a 700 milionů poskytne vláda v bezúročné půjčce Všeobecné zdravotní pojišťovně. V nemocnicích to ale zatím moc nepocítí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svitavská nemocnice, hlavní vchod | Foto: Svitavská nemocnice

Jeden a půl miliardy korun navíc do zdravotnictví by mohlo situaci v nemocnicích spíš stabilizovat, než významně vylepšit.

„V důsledku tohoto příspěvku se nebudou zpožďovat platby a tím se nezhorší už tak dost složitá situace obzvláště nemocnic,“ myslí si předsedkyně Asociace nemocnic České republiky Jaroslava Kunová.

To, že finanční injekce pomůže hlavně zdravotním pojišťovnám, potvrdil i ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek.

„Domnívám se, že pro nemocnice to přinese pouze to, že budou mít na účtu včas cash a platby budou včas,“ říká Kabátek.

Ve zdravotním pojištění se na konci roku čeká schodek osm až deset miliard, celkem resort spotřebuje 290 miliard korun. Navýšení odvodů státu za děti či důchodce, tedy necelých pět miliard korun, pokryje očekávaný schodek jen zčásti.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme