Do zítřejší koaliční schůzky strany stále jednají

I dnes pokračují další politická jednání, která mají najít řešení ze současné koaliční krize. K tomu už včera vyzval politiky i prezident Václav Klaus. ČSSD i KDU-ČSL hledají způsob, jak dojít k dohodě, která by umožnila setrvání Grosse i tří lidoveckých ministrů v jedné vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kasal a Miroslav Kalousek | Foto: Michal Doležal

K vyřešení roztržky mezi křesťanskými demokraty a ČSSD měla přispět i včerejší noční schůzka politiků. Šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek dnes ale popřel, že by k nějaké dohodě došlo. "Já to ani nemohu označit za jednání. My jsme se tu ve sněmovně prostě potkali, protože tu pracujeme. O té situaci jsme samozřejmě hovořili, protože o té situaci není možné nehovořit, ale nebylo to žádné jednání a určitě nebyly uzavírány žádné dohody."

Místopředseda vlády a ČSSD, ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach dnes zopakoval, že první vstřícný krok teď musejí udělat křesťanští demokraté. Jak dodal, včerejší výrok Kalouska o tom, že část peněz kolem firem manželky premiéra může pocházet z prostituce, příliš smírně nevypadá. "Mám pocit, že Kalousek hraje o svou vlastní pozici každý argument dobrý. To nebyl zrovna vstřícný krok k urovnání toho sporu, spíš si myslím, že ten spor zesiluje."

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Kraus říká, že je povinností politiků hledat ta nejméně špatná řešení. Nicméně se obává, zda příkop mezi oběma koaličními stranami není už příliš hluboký.

Koaliční schůzka se má konat zítra. Do té doby budou dál pokračovat neformální konzultace.

Markéta Kaclová, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme