Dobeš: Na ministerstvu ubude úředníků, organizací, byrokracie a ‚lejster‘

Ministr školství Josef Dobeš (VV) připravil plán škrtů ve svém rezortu, musí totiž sehnat slíbené čtyři miliardy korun na zvýšení odměn učitelům pro příští rok. Rozpočet školství má být ale v roce 2012 stejný jako letos. Peníze na platy tak ministr musí ušetřit jinde. Chystá omezení investic, byrokracie a o miliardu korun přijdou vysoké školy. Napsalo to dnešní Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Dobeš, ministr školství | Foto: Tomáš Adamec

Pro vysoké školy si ministerstvo školství připravilo program Excelence, jehož cílem je podpořit nejlepší centra v rozsahu jedné miliardy korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr školství Josef Dobeš byl hostem Světa o jedné na Rádiu Česko

„To je věc, kterou vidím jako velmi dobrou pro podporu konkurenceschopnosti České republiky a to je ona miliarda, na kterou bychom v tuto chvíli museli sáhnout,“ říká ministr Dobeš, který stále věří, že rozpočet není ještě úplně uzavřen:

„Diskuze kolem rozpočtu stále probíhá, nepochybně budou jednání s ministrem financí.“

Je to ale stále jen jedna miliarda, ještě je potřeba ušetřit další tři. Ministr propustil na ministerstvu 80 úředníků, zůstalo jich méně než 400. „Škrty zde jsou nejkrvavější. Jestliže hodlám ušetřit půl miliardy, co se týče ministerstva a přímo řízených organizací, tak je to zhruba 25 procentní škrtání. Teď se pohybujeme mezi 20 až 25 procenty a je to skutečně velké sousto. Bude méně úředníků, organizací, byrokracie a méně ‚lejster‘ a já v tom nevidím jenom to negativum,“ dodává Dobeš.

Ministerstvo dnes řídí na 13 organizací, od nového roku jich bude 12. Ministr má v plánu sloučit další tří organizace.

Vladimír Kroc, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme